Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozdělení delfínů

 

 Delfíny dělíme na: 

 

 

-říční delfíni

 

-mořští delfíni

ŘÍČNÍ DELFÍNI

Delfínovci mají odlišný vzhled a zvláštní znaky, vyplývající z přizpůsobení životu v rychle tekoucích vodách. Všichni mají charakteristicky malé oči, ale až na delfínovce ganžského a induského, kteří sotva rozliší světlo a tmu, docela dobře vidí. Všichni delfínovci mají široké plloutve a velmi dlouhé štíhlé zobáky se spoustou drobných špičatých zoubků, které jsou uspořádány podobně jako u některých krokodýlů.

-Delfín Baidži

-Delfíni amazonští (boto, růžoví)

Delfíni brazilští...

 

 

Delfín Baidži- nejvíce ohrožený druh 

 

delfin.jpg

 

 

 

MOŘŠTÍ DELFÍNI

Oceánské druhy delfínu se staly moderní společnosti významným symbolem prostředí, ale už u mnoha kultur v lidských dějinách se delfíni těšili úctě a ochraně. Již staří Řekové spojovali delfíny se všemocnými bohy a zabití delfína bylo na roveň vraždě člověka a trestalo se smrtí. Neměli o nich tolik vědomostí jako my dnes, ale inteligence, půvab a typické dobromyslné chování delfínů k lidem bylo a stále ještě je pro mnohé zdrojem potěšení a inspirace.

             Delfíni jsou malí nebo středně velcí kytovci. Tvar jejich těla je typický, torpédovitý nebo vřetenovitý s nápaditými ploutvemi. Jednotlivé druhy se rozlišují podle výrazných znaků, například podle přítomnosti či tvaru hřbetní ploutve a zbarvení těla. Charakteristické rozdíly v anatomii hlavy jsou následkem odlišného způsobu života, zejména specializace na určitou kořist. Například celkový počet zubů je u různých druhů velmi rozdílný. Delfín skákavý má 18-26 párů kolíčkových zubů v každé čelisti, kdežto kosatka má jen 10-12 párů zubů, ovšem mnohem větších a kuželovitých. Někteří delfíni mají dlouhé zobáky, jiní krátké a další vůbec žádné. Liší se také zbarvením- mají výrazné stínovaní, jsou na hřbetě tmavý a na břiše světlejší , mají i pruhy nebo skvrny.Jsou  šedí nebo černí, ale některé druhy mají skvrny v odlišných barvách.  

-Delfín Skákavý

-Kosatka

-Delfín Novozélandský 

-Delfín Brazilský...

 

 

 

kosatka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 45209
Měsíc: 618
Den: 25